Kinkiety do salonu w stylu retro

Stylowe lampy to element aranżacyjny naszego domu. Salon to pomieszczenie, w którym wybór odpowiedniego oświetlenia odgrywa niebagatelnie znaczenie. Przy blasku pozytywnego światła o wiele przyjemniej dzielić chwile z najbliższymi podczas oglądania telewizji czy biesiadowania przy stole. Żyrandole dają ciekawe efekty wizualne, emitują światło pozwalające na budowanie rodzinnego nastroju w wnętrzach w stylu retro. Przytulny klimat pomogą stworzyć także kinkiety, jeżeli zamocujemy je w odpowiednim miejscu na ścianie bocznej.

Stylowy kinkiet do salonu

Stylowy kinkiet do salonu

We francuskich XVIII-wiecznych wnętrzach kinkiety stanowiły wyposażenie arystokratycznych hoteli oraz restauracji. Były także elementem dekoracyjnych w przestronnych i często nieumeblowanych pomieszczeniach. Obecnie kinkiety znajdują zastosowanie w wielu pokojach gościnnych i sypialniach w stylu retro. Ciekawe oświetlenie na bocznych ścianach najlepiej pasuje do wnętrz z przeszłością. Do masywnych i ciemnych mebli może wybrać kinkiety przypominające wystrój sal balowych z XIX wieku. Kryształowe zdobienia kinkietu, opadające i mieniące się kamienia oraz nietuzinkowy kształt lampy – to elementy, które przenoszą nas do innej epoki. Arystokratyczne i dostojne żyrandole nie tylko służą efektom wizualnym, ale powinny budować atmosferę sprzyjającą rozmowie czy oglądaniu telewizji.

Klasyczny kinkiet z mosiądzu

Klasyczny kinkiet z mosiądzu

Salon to także miejsce relaksu przy książce. Atmosferę spokoju i wyciszenia nadadzą kinkiety ścienne Capri, które kupimy w Nomi (zobacz inne kinkiety w Nomi). Oświetlenie wykonane w mosiądzu antycznym w stylu klasycznym, idealnie wkomponowuje się w kolorystykę kredensów i szaf przypominających meble minionej epoki. Tego rodzaju kinkiet może stać się alternatywą dla lampki nocnej, jeżeli zamocujemy oświetlenie nad kanapą.

We wnętrzach w stylu retro najważniejsze są dodatki. Nie możemy zapomnieć o ciekawych wazonach, srebrnych sztućcach, stylowych zegarach i ozdobnych ramach. Te wszystkie elementy najlepiej prezentują się w świetle pochodzącym z dużego żyrandolu i kilku kinkietów, zlokalizowanych przynajmniej na dwóch ścianach w salonie. Najlepiej, aby emitowały „ciepłe” światło, stanowiły ozdobę naszego salonu oraz wprowadzały w ducha minionej epoki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.