Ściemniacze do lamp

Nowa technologia stosowana w systemach oświetlenia pomaga nam wykorzystać w tradycyjnych lampach i żyrandolach ściemniacze, czyli urządzenia regulujące natężenie światła. Ściemniacze szczególnie dobrze sprawdzają się w żyrandolach z wieloma żarówkami. Jeżeli chcemy zaoszczędzić, nie musimy już wyłączać kilku żarówek żyrandola i uzyskiwać nierównomiernego oświetlenia –wystarczy przyciemnić wszystkie żarówki.

 

Ściemniacze można stosować do żarówek żarnikowych albo świetlówek, pamiętajmy jednak, że ściemniacz należy ściśle dopasować do posiadanej żarówki. Ostatnio pojawiły się w sprzedaży także ściemniacze do żarówek energooszczędnych. Stosowanie ściemniaczy przyczynia się nie tylko do zmniejszenia zużycia energii, ale również do wydłużenia żywotności żarówek.

Najczęstszym powodem instalacji ściemniaczy są jednak względy pozaekonomiczne. Jeżeli chcemy stworzyć w pokoju odpowiedni nastrój, albo wyregulować światło, stosownie do wykonywanej czynności, to są one niezastąpione. Dzięki nim zamiast jaskrawego rażącego światła możemy w prosty sposób zmienić oświetlenie na ciepłe i przyjazne dla oka.

Ściemniacz montujemy podobnie jak zwykły włącznik, wykorzystując do tego płaski wkrętak. Instalacja takiego rozwiązania pozwala nam na przejęcie całkowitej kontroli nad oświetleniem w pokoju. Możemy dzięki temu dostosować intensywność światła do wykonywanej czynności. Oczywiste jest, że inne światło jest odpowiednie do czytania, a inne do oglądania telewizji. Ściemniacze stwarzają również efekt dekoracyjny i kreują odpowiedni nastrój.

 

Istnieje wiele sposobów regulacji natężenia światła. Ściemniacz można regulować wykorzystując do tego specjalny włącznik z pokrętłem, albo czujnik dotyku. Innym bardzo wygodnym i nowoczesnym rozwiązaniem jest sterowanie jasnościom oświetlenia za pomocą pilota.

 

Szczególnie ciekawy efekt daje wykorzystanie ściemniaczy do regulacji oświetlenia ledowego. Możemy bowiem dzięki nim osobno regulować jasność każdej z żarówek. W ten sposób uzyskujemy niesamowite efekty świetlne, które są niedostępne przy zastosowaniu tradycyjnych źródeł światła.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.